Yapı Kredi Hgs Yükleme

Yapı kredi HGS yükleme hizmetini kullanarak HGS geçişlerinizde yetersiz bakiye ile karşılaşmazsınız. Yapı kredi hgs yükleme işlemlerini internet ve telefon üzerinden zaman almadan gerçekleştirebilirsiniz.Otoyol ve köprü geçişlerinde Yapı Kredi HGS’nizi kullanarak, gişelerde bekleme yapmadan geçebilirsiniz!Ücretli otoyol ve köprü gişelerinde kullanılan HGS (Hızlı Geçiş Sistemi), kolay ve hızlı kullanıldığı gibi indirimli geçiş yapmayı da sağlayan özel bir ücretlendirme sistemidir. Yapı Kredi bankasından HGS etiketi satın alarak, HGS’nin avantajlarından yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Kredi HGS’ye Nasıl Başvurabilirsiniz?

 

Yapı Kredi İnternet ve Mobil Şube Aracılığıyla Başvuru

\r\nMüşterisi olduğunuz Yapı Kredi İnternet Şubesi’ne müşteri numaranız ve şifre ile giriş yapıp Başvurular > Hızlı Geçiş Sistemi adımlarını takip ederek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Banka aracılığıyla temiz ettiğiniz HGS’niz ile ilgili tüm bakiye görüntüleme, kullanım hareketleri, Yapı kredi HGS yükleme otomatik talimatı güncelleme gibi işlemlerinizi de internet şubesi hizmetinden yapabilirsiniz.Yapı Kredi Mobil Şube kullanarak başvurmak için ise Başvurular > HGS > HGS Başvuru adımlarını takip ederek Hızlı Geçiş Sistemi etiketinize başvuruda bulunabilirsiniz.İnternet şubesinde kullanabileceğiniz şifreniz internet/mobil şube şifreniz yoksa veya şifrenizi unuttuysanız, Şifre Al/Şifremi Unuttum butonuna tıklayarak kısa sürede yeni şifre alabilir, müşteri numaranız ya da T.C. Kimlik Numaranızla internet şubesine giriş yapabilirsiniz.

Yapı Kredi Telefon Bankacılığından HGS Başvuru

444 0 444 nolu Yapı Kredi Telefon Bankacılığı hattını arayarak Hızlı Geçiş Sistemi etiketine başvuruda bulunabilirsiniz.

Yapı Kredi Şubeleri

Bulunduğunuz yere en yakın Yapı Kredi Şubesi’ne giderek, kredi kartınız veya banka hesabınız aracılığıyla HGS’ye başvuru yapabilirsiniz.

SMS

Yapı kredi müşterilerinin HGS’ye başvurabileceği diğer bir yöntem HGS yazıp T.C. Kimlik Numaranızı 4454’e SMS gönderimi ile gerçekleştirilebiliyor.Yapı Kredi’den HGS etiketi alabilmeniz için Yapı Kredi müşterisi olmanız ve banka hesabınız ya da kredi kartınız olması yeterlidir. Başvuru sırasında sizden talep edilecek gerekli olan bilgiler için ruhsatınızı yanınızda bulundurmalısınız.Yapı Kredi şubelerinden HGS etiketinizi hemen teslim alıp kullanmaya başlayabilirsiniz.

HGS Nasıl Kullanılır?

HGS etiketinizi, gişe geçişlerinde sistemin okuyabileceği şekilde aracınızın ön camına monte etmeniz gerekmektedir. 

Yapı Kredi HGS Yükleme Talimatı Nasıl Vereceksiniz?

 

 

    • Yapı Kredi HGS etiketine otomatik bakiye yükleme yapılabilmesi için Yapı Kredi kredi kartınızdan ya da Yapı Kredi banka hesabınızdan talimat verebilirsiniz.

 

    • Yapı Kredi HGS’nizi alırken etiketinize yükleme yapabileceğiniz, otomatik yükleme talimatı verebileceğiniz, minimum HGS bakiyesi ve otomatik yüklenecek ücreti belirlemeniz gerekmektedir. Bu ücret miktarı PTT’nin belirlediği minimum miktarların altında olmamalıdır.

 

    • HGS bakiyeniz belirlenmiş olan bakiyenin altına düştüğünde, seçtiğiniz otomatik yükleme miktarı kadar bakiye HGS’nize otomatik yüklenir. Bu şekilde HGS bakiyenizi sürekli kontrol etmek gerekmeden rahatça seyahat edebilirsiniz.

 

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir