Online HGS Yükleme

Online HGS yükleme işlemi teknolojinin ve internetin gelişmesiyle çok basit bir işlem olarak hayatımızı kurtarıyor. Neredeyse tüm ödemelerin online olarak yapıldığı günümüzde HGS bakiyelerini de online HGS yükleme işlemi ile gerçekleştiriyoruz. Kart şeklinde veya etiket olarak kullanılabilen HGS ile ilgili tüm sorularınızı yazımızda inceleyebilirsiniz.

HGS Nedir?

Hızlı Geçiş Sistemi, ücretli otoyol ve köprü gişelerinden duraklama yapmadan geçmemizi sağlayan bir ücretlendirme sistemidir. HGS, Türkiye’de 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren kullanılmaya başlandı. Ücretli otoyol ve köprü geçişlerinde büyük trafik yoğunluğu yaratan Kartlı Geçiş Sistemi’nin yürürlükten kaldırılması ve yerine HGS’nin getirilmesiyse trafik yoğunluğu biraz olsun azaldı. Kartlı Geçiş Sistemi’nin kaldırıldığı günden itibaren kullanılan HGS, online işlemler konusunda da oldukça başarılı bir sistem. Online olarak yönetilebilen HGS sistemi bir çok farklı noktadan temin edilebiliyor.

HGS Kart veya Etiketi Nereden Alınır?

HGS sistemini ister kart olarak isterseniz de etiket olarak kullanabilirsiniz. HGS’nizi PTT şube veya acentelerinden, Banka şubelerinden alabildiğiniz gibi bankaların internet şubelerinden de sipariş verebilirsiniz. İnternet üzerinden verdiğiniz siparişte HGS’niz size kargo ile gönderilmektedir.

Online HGS Yükleme İşlemleri

HGS’nin en büyük avantajlarından biri online işlemlere açık olmasıdır. Aracınızın plakasına tanımlı olan HGS’ye web sitesinden veya bankaların internet şubelerinden bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz.  \r\n

 

    • PTT Üzerinden Online HGS Yükleme

 

HGS etiketinizi PTT şubelerinden aldıysanız hgs.epttavm.com web sitesi üzerinden hem bakiye sorgulaması hem de kredi kartınızla bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. PTT’nin HGS için özel olarak hazırladığı güvenilir alt yapıya sahip hgs.epttavm.com web sitesinden online HGS yüklemesi yapmak için öncelikle sisteme üye olmalısınız. Web siteye üye olduğunuzda gelen sorgulama ekranında HGS etiketinizin tanımlı olduğu TC Kimlik no, Plaka no, Pasaport no veya vergi no ile sorgulama yapıyorsunuz. Ardından, ekrana gelen HGS’yi seçtiğinizde 10, 25, 50, 100 TL bakiye yüklemesini kredi kartınızla gerçekleştirebilirsiniz. Bu web sitesi aracılığıyla sadece kredi kartından bakiye yükleme işlemi yapılmaktadır.

 

    • Banka Üzerinden Online HGS Yükleme

 

HGS etiketini müşterisi olduğunuz bankaların herhangi birinden sipariş verebilir veya şubeye giderek kendiniz temin edebilirsiniz. Bankalardan aldığınız HGS’lerin online yönetimini bankanın internet şubesi üzerinden yapabilirsiniz. HGS etiketinize ait kalan bakiye borcunu ve bakiye yüklemesini, internet şubesinin ödemeler ekranından yapabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla HGS bakiye yüklemelerinde hem hesabınızdaki nakit parayı kullanabilir hem de kredi kartı ile yükleme yapabilirsiniz.Bankaların sunduğu HGS hizmetlerinden en iyisi olarak tanımlayabildiğimiz otomatik ödeme talimatından da söz etmek istiyoruz… Bankalardan aldığınız HGS etiketlerini hesabınıza veya kredi kartınıza otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Böylece HGS etiketinizde bakiye azaldığında banka hesabınızdan veya kredi kartınızdan otomatik olarak yükleme yapacaktır. Otomatik yükleme sayesinde siz de yetersiz bakiye problemi ile karşılaşmamış olacaksınız.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir