OGS Sorgulama

OGS Sorgulama işlemleri için bir çok farklı yöntem kullanabilirsiniz. OGS sorgulamaları genellikle; bakiye sorgulama, ceza sorgulama ve geçiş sorgulama olarak kullanılmaktadır. OGS kullanıcılarına kolaylık sağlaması amacıyla bir çok farklı sorgulama platformu hazırlanmış durumdadır. OGS Sorgulama işlemleri, HGS’den biraz farklıdır. OGS sorgulamalarını gerçekleştirmek için şu yöntemleri kullanabilirsiniz;

KGM Web Sitesinden OGS Geçiş Sorgulama

OGS ile geçiş sorgulaması yapmak için HGS gibi PTT ekranını kullanmadan, KGM’nin oluşturduğu sorgulama paneli üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Araç plakanızı tuşlayarak yapacağınız bu sorgulamada, varsa eğer OGS geçiş ihlalleriniz görüntülenecektir. Son 2-3 güne ait verilerin yansıtılmaması mümkün olmaktadır. Bu yüzden, geçiş ihlali yaptığınızı düşündüğünüz günün üzerinden en az 2 gün geçtikten sonra kontrol etmenizi tavsiye ediyoruz. OGS geçiş ihlalleri de diğerleri gibi 15 gün içinde ödendiğinde %25 indirim hakkına sahip olmaktadır. OGS geçiş ihlallerinde, normal geçiş ücretinin 10 katı kadar idari para cezası tarafınıza yansıtılmaktadır.

OGS Bakiye Sorgulama İşlemleri

OGS bakiye sorgulama işlemleri için kullanılacak yöntem, bankalar aracılığıyla mümkün olan yöntemlerdir. Bankalar tarafından temin edilen OGS cihazının bakiyesini sorgulamak için de, müşterisi olduğunuz bankanın web platformlarını veya çağrı merkezlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, mobil sorgulama yöntemi sayesinde bir SMS göndererek de OGS bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Bankalardan OGS sorgulaması yapmak için; yalnızca OGS aboneliğinizi gerçekleştirdiğiniz bankayı kullanabiliyorsunuz. OGS ödemeleriniz de bu banka aracılığıyla gerçekleştirilmektedir.

Bankalardan OGS Başvurusu

Müşterisi olduğunuz herhangi bir bankanın internet şubesine giriş yaparak, “başvurular” ekranından OGS başvurusunda bulunabilirsiniz. OGS başvurusu yaparken otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde, OGS bakiyeniz tamamen bitmeden belirlediğiniz tutar otomatik olarak HGS’nize yansıtılmaktadır.

Bankalardan OGS Bakiye Sorgulama

OGS cihazınızı temin ettiğiniz bankanın internet şubesi ya da çağrı merkezi üzerinden OGS bakiyesi sorgulama işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Bankaların internet şubesine giriş yapmak için müşteri numarası ve parola bilgisine ihtiyacınız doğacaktır. Bu bilgiler ile panele giriş yaptıktan sonra, ödemeler ekranına gelerek OGS bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Aynı zamanda, müşterisi olduğunuz bankanın çağrı merkezini arayarak, müşteri temsilcisi aracılığıyla da OGS bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

SMS ile OGS Bakiye Sorgulama

OGS sorgulama işlemlerini SMS yöntemiyle de gerçekleştirebilirsiniz. Avea ve Turkcell aboneleri; 8292 numarasına “OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI” (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazarak OGS bakiye sorgulamasını gerçekleştirebilmektedir. Diğer hat aboneleri ise; 05559448292 numarasına “OGSBAK bir boşluk PLAKA NUMARASINI” (arada boşluk bırakmayacak şekilde) yazarak gönderdikleri taktirde güncel OGS bakiye bilgilerini öğrenebilmektedirler.Yukarıda yer verdiğimiz OGS sorgulama işlemlerini, güvenilir ve resmi platformlar aracılığıyla gerçekleştirmenizi öneriyoruz. Aksi durumda, kişisel bilgileriniz güvenilir olmayan kişilerin eline geçebilir. Bu yüzden, bilgilerinizi giriş yaptığınız platformun güvenilir olup olmadığını iyi bir şekilde incelemeniz gerekmektedir.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir