Ogs Ödeme

OGS ödeme işlemleri internet kullanılarak çok kolay biçimde gerçekleştirilebilmektedir. İnternet üzerinden OGS ödemesi yapmak için bir çok farklı platform oluşturulmuş durumdadır. Bu platformlar aracılığıyla OGS ödemelerinizi kısa sürede gerçekleştirecek ve yetersiz bakiye problemi ile karşılaşmamış olacaksınız. HGS ödemelerinde kredi kartınızı ya da banka hesabınızı kullanabilirsiniz. Bunlarla birlikte, otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı vererek, sürekli bakiye takip etmek zorunda kalmazsınız ve belirlediğiniz tutar, otomatik olarak OGS hesabınıza yüklenir.

OGS Nedir?

Ücretli köprü ve otoyolların gişe geçişlerinde, duraklama yapmadan otomatik olarak ücretin ödenmesini sağlayan bir sistemdir. Otomatik Geçiş Sistemi olarak hayata geçirilen OGS gişelerinden geçerken hata yapılmaması gerekmektedir. HGS ve OGS olarak iki farklı sistemle hizmet veren gişelerden, OGS için ayrılmış olanları kullanmanız gerekiyor. Hatalı gişeden geçiş yaparsanız eğer, kaçak geçiş yapmış sayılır ve normal ücretin 11 katı kadar ceza bedelleri ile karşılaşırsınız.

OGS Ödeme Yöntemleri

OGS ödemelerinizi internet üzerindeki platformlar üzerinden yapabilirsiniz. Bu platformlar bankalara ait internet şubeleri olmalıdır. OGS cihazlarını bankalardan temin ettiğinizde, ödeme yöntemini de belirlemiş olursunuz. Temin ettiğiniz banka aracılığıyla OGS bakiyenizi de ödeyebilirsiniz. Banka aracılığıyla OGS alırken, otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde, bakiyeniz bitmeden belirlediğiniz bedelin otomatik olarak OGS bakiyesine aktarılmasını sağlamış olursunuz. OGS ödemesi yaparken, yalnızca banka internet şubelerini kullanmanızı öneriyoruz.

Kredi Kartıyla OGS Ödeme

Kredi kartı kullanarak OGS ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. OGS ödemelerini kredi kart ile gerçekleştirmek için bankanızın internet şubesine giriş yapabilirsiniz. İnternet şubesine giriş yaptığınızda, ödemeler ekranına gelerek OGS ödemelerinin bulunduğu bölümü görebilirsiniz. OGS ödemelerini banka internet şubesi üzerinden gerçekleştirirken kredi kartınızı seçebilirsiniz.

Otomatik Ödeme Talimatıyla OGS Bakiye Ödemesi

Kredi kartınıza ya da banka hesabınıza otomatik ödeme talimatı vererek, bakiyenizin yüklemesini yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde sürekli bakiye sorgulaması yapmak zorunda kalmazsınız. Sizin belirlediğiniz ödeme limiti, OGS bakiyeniz azaldığında otomatik olarak yüklenir ve gişeden geçerken, yetersiz bakiye problemi ile karşılaşmazsınız. Otomatik ödeme talimatını, ister kredi kartınıza, isterseniz de banka hesabına tanımlatabilirsiniz.

OGS Ceza Ödeme

OGS gişelerinden geçerken, yetersiz bakiye ile geçiş yaptığınızda veya OGS cihazınızı okutmadan geçtiğinizde, kaçak geçiş cezası ile karşılaşabilirsiniz. Hatalı gişeden geçmek, yetersiz bakiye ile geçiş yapmak ve OGS olmadan kaçak geçmenin cezası, normal ücretin 11 katı olarak plakanıza yansıtılmaktadır. Plakanıza yansıtılan bu ceza bedelini, internet üzerinden sorgulatabilirsiniz. Cezanızı ödemek için ise; standart trafik cezası ödeme yöntemlerini kullanabilirsiniz. OGS cezası ödemelerinde de diğer trafik cezalarında olduğu gibi 15 gün içinde ödediğinizde %25 indirimden faydalanabiliyorsunuz. Eğer erken ödeme indirimini geciktirirseniz, geçen süre içinde faiz bedeli ile karşılaşabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir