Kredi Kartıyla HGS Bakiye Yükleme

Kredi kartıyla HGS bakiye yükleme işlemi internetin geliştiği günümüzde oldukça basit ve kısa süren bir işlemdir. HGS’nize bakiye yüklemek için Kart Dolum Merkezlerine giderek sıra kuyruğu beklemenize gerek yok. Kredi kartınızla internet üzerinden çok kısa bir sürede HGS bakiye yükleme yapabilirsiniz. HGS sistemi, sürücülerin gişelerde uzun kuyruklar beklememesi için hayata geçirilen bir kolaylık olarak görülebilir. Kartlı Geçiş Sistemi kullanıldığı dönemlerde, otoban gişelerinde saatler süren uzun kuyruklar oluşuyordu. KGS sisteminin iptal edilip HGS sisteminin hayata geçmesiyle gişe kuyrukları bir nebze olsun azaldı. Tüm işlemlerin online olarak yapılabildiği HGS sisteminde bakiye yüklemeleri de kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor.İnternetin ve teknolojinin gelişmesiyle hayatımıza yeni yeni kolaylıklar eklenmeye devam ediyor. Bu kolaylıklardan biri de ödemelerimizi intenet üzerinden rahatlıkla yapabiliyor olmamızdır. İnternet üzerinden yapılan ödemeler arasında HGS bakiyesi yüklemeleri de mevcut. HGS bakiyelerinizi hem PTT’nin online işlem merkezinden hem de bankaların internet şubelerinden yükleyebilirsiniz.

İnternet üzerinden kredi kartıyla HGS bakiye yükleme yöntemleri hakkında detaylı bilgiler verdiğimiz yazımız size bu konuda yol gösterici olacaktır.

Kredi Kartıyla HGS Bakiye Yükleme Yöntemleri

HGS bakiye yüklemenizi Kredi kartı kullanarak çeşitli yöntemlerle gerçekleştirebilirsiniz. İnternet üzerinden online işlemler ile bakiye yüklemesi gerçekleştirmeniz mümkün. İnternet kullanılarak yapılan ödemeler kredi kartıyla gerçekleştirilmektedir.

PTT’den Kredi Kartıyla HGS Bakiye Yükleme

PTT’den alınan HGS’lerin bakiye yüklemelerini hgs.epttavm.com web sitesine giriş yaparak yapabilirsiniz. hgs.epttavm.com web sitesinde işlem yapmak için öncelikle üyelik yapmanız gerekmektedir. Mail adresiniz ile web siteye üyelik yapabilirsiniz. Web siteye üyelik ile giriş yaptığınızda HGS bakiye yükleme ekranı gelmektedir.  Bu bölümde bakiye yükleme yapmak istediğiniz HGS etiketi için TC Kimlik No, Plaka, Pasaport No veya Vergi No ile sorgulama yapabilirsiniz. Ardından yükleme yapmak istediğiniz etiketi seçip kredi kartıyla HGS bakiye yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Bankadan Kredi Kartıyla HGS Bakiye Yükleme

Bankalar aracılığıyla aldığınız HGS’lerin bakiyelerini internet üzerinden kredi kartıyla yüklemek çok kolay. HGS etiketinizi aldığınız bankanın internet şubesi hizmetine giriş yaparak ödemeler bölümünden HGS bakiye yükelemesi yapabilirsiniz. Bankaların internet şubelerinde HGS için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatıyla, yetersiz bakiye durumu ile karşılaşmazsınız. HGS bakiyeniz azaldığında otomatik ödeme talimatı bulunan hesabınızdan veya kredi kartınızdan bakiye otomatik olarak yüklenir ve siz bakiye yükleme ile uğraşmazsınız.

Yukarıdaki bilgilerde HGS etiket veya kartlarınıza kredi kart kullanarak güvenli bir biçimde bakiye yükleyebileceğiniz ödeme yöntemlerini ele aldık. HGS etiketlerine bakiye yüklemesi yapabilmeniz için internet üzerinde çok çeşitli bilgiler ve web siteleri yer almaktadır. HGS’nize bakiye yüklemesi yapacağınız web sitenin bankanın kurumsal web sitesi ve PTT’nin resmi web sitesi olmasına dikkat etmelisiniz.

3 Comments

 1. hakan

  kredi kartıyla hgs yükleme başarılı bi makale olmuş cok yararlı teşekkür ederim.

  Reply
 2. filiz ozyigit

  cok faydalı bir yazı olmuş teşekkürler

  Reply
 3. harungul

  kartımla hgs yüklemek istiyorum

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir