Kredi Kartı İle Hgs Yükleme

Kredi kartı ile HGS yükleme işlemleri de diğer işlemler kadar kolaylık sağlamaktadır. Kredi kartları ile yapılan tüm ödemeler, zaman kazandırma açısında büyük bir fayda sağlıyor. Kredi kartlarını düzenli ve bütçemize uygun bir şekilde kullandıktan sonra oldukça faydalı bir buluş olduğunu fark edebilirsiniz. Bir çok ödeme işlemi gibi HGS yükleme işlemlerini de kredi kartı kullanarak gerçekleştirebiliriz.  Kredi kartı ile HGS bakiyesi yüklemek için bir çok farklı yöntem mevcut. En çok kullanılan yöntemlerden birisi internettir. İnternet üzerinden bankanızın internet şubesi hizmetine giriş yaparak, kredi kartınızla HGS kartınıza bakiye yükleyebilirsiniz. HGS bakiyesini yüklemek için tek yapmanız gereken banka müşteri bilgilerinizi biliyor olmanızdır. Müşterisi olduğunuz bankaya ait müşteri bilgilerinizi biliyorsanız, internet şubesine giriş yaparak kredi kartından HGS yükleme işlemi yaptırabilirsiniz.  Kredi kartıyla HGS yükleme işlemleri için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Böylece HGS’nizde hiçbir zaman yetersiz bakiye ile karşılaşmazsınız.

Kredi kartı ile HGS yükleme işlemlerine otomatik talimat vererek, bakiyeniz azaldıkça ödemenin otomatik yapılmasını sağlayabilirsiniz. Otomatik bakiye yükleme işlemi, bakiyeniz azaldığında gerçekleşmektedir. Kredi kartınızda yeterli limit varsa, HGS kartınıza bakiye aktarımı gerçekleştirilir. HGS kartınıza yapılacak maksimum bakiye ödemesini kendiniz belirleyebilirsiniz. HGS kartınızda bakiye azalınca, belirlediğiniz bedel otomatik olarak kredi kartından HGS’ye aktarılmaktadır.  Kredi kartı ile HGS yükleme işlemlerinde bir çok yöntem olarak PTT merkez ve şubelerine gidebilirsiniz. En yakın PTT’ye giderek HGS’nize bakiye yükleme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den yapacağınız HGS bakiye yüklemelerinde de kredi kartı kullanabilirsiniz.

Kredi kartınız HGS yüklemeleri gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz.  HGS bakiye yüklemeleri her zaman büyük sıkıntı olmaktadır. Bazen hatalı geçişlerden dolayı bakiyeden fazla bedel çekilir. Daha sonrasında bu bedel geri iade edilir ama bu süre içinde de HGS bakiyenizi azaltmış olur. HGS bakiyeniz azaldığında da geçiş yaparken yetersiz bakiye ile karşılaşabilirsiniz. Yetersiz bakiye ile gişeden geçiş yaparsanız, kaçak geçiş yapmış sayılırsınız ve ceza bedeli yansıtılır. Eğer kısa süre içinde HGS kartınıza bakiye yüklemesi yaparsanız, bir önceki geçiş cezası düzeltilir ve olması gereken bedel HGS’den çekilir. HGS kartınızda yetersiz bakiye sorunu ile karşılaşmamak için kredi kartınızdan otomatik ödeme talimatı vermenizi öneriyoruz.

Kredi kartı ile HGS yükleme işlemlerinde yalnızca resmi web site ve kuruluşları tercih etmenizi öneriyoruz. Banka, PTT haricindeki kuruluşlardan ödeme yapmayınız. Bankaların internet şubeleri ve PTT’nin HGS için hazırlamış olduğu internet sitesi haricindeki web sitelere kredi kart bilgilerinizi girmeyiniz. Kredi kartı ile HGS yükleme işlemi yaparken, güvenliğinize dikkat etmelisiniz. Güvenilir olmayan web sitelerden bakiye yüklemesi yapmaya çalışırsanız, kart bilgileriniz çalınabilir. Bu yüzden yalnızca bankaların siteleri ve PTT’nin web sitesinden ödeme yapmanız gerekmektedir.