Hsbc Hgs Yükleme

HSBC HGS Yükleme ile ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bulabileceğiniz ve HGS hizmetinin kullanımı ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir yazı hazırladık sizler için. HSBC HGS yükleme sorusu son zamanlarda okuyucularımız tarafından sıkça dile getirilmektedir, bizde bu yönde araştırmalar yapıp sizlere yol gösterici bilgiler hazırladık.

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS) Nedir?

Hızlı Geçiş Sistemi (HGS), Boğaz Köprüleri ve Otoyol geçişlerinde sürücülerin yaptığı ödemenin pasif RFID (Radyo Frekansı ile Tanımlama) teknolojisi kullanılarak gerçekleştirilen bir yol ücretlendirme sistemidir. HGS sistemi Türkiye’de 17 Eylül 2012 tarihinden itibaren kullanılmaya başlanmış ve büyük kitlelere ulaşmıştır. Ücret toplama sistemi gişelerde yer alan antenler tarafından araç üzerindeki etiketlerin okunması ve bu etiket ile ilişkilendirilmiş bakiyeden tahsil edilmesi esasına dayanır. HGS sistemi sayesinde gişelerden geçiş yaparken ödeme yapmak için duraklama gereksinimi duymadan hızlı bir geçiş sağlanır. HGS sisteminde ek olarak kullanılan bir diğer uygulama, gişelerden geçen aracın dört ayrı açıdan görüntüsünü çekilerek sınıf ve plakasını tespitinin yapılmasını sağlayan akıllı kameralar kullanılmaktadır. Tüm teknolojik özelliklerine rağmen, Hızlı Geçiş Sisteminin yatırım maliyeti, mevcut diğer sisteme göre çok daha düşüktür. HGS maliyetinin ve geçiş ücretlerinin de düşük olması sebebiyle sürücülerin büyük bir bölümü tarafından tercih edilmektedir.

HGS Bakiye Yükleme İşlemleri

HGS yüklemeleri internet üzerinden online olarak veya ödeme noktalarına uğrayacak yapılabilmektedir. HGS bakiye yüklemelerinden en çok tercih edilen yöntem internet üzerinden kredi kart ile yapılan online ödemelerdir. HGS bakiye yükleme işlemini internet üzerinden yapmak için HGS etiketinizi temin ettiğiniz yer önemlidir. PTT’den temin edilen etiketleri PTT’nin web sitesinden veya bankaların internet şubelerinden bakiye yükleme gerçekleştirebilirsiniz. Bankalardan temin edilen etiketleri internet üzerinden sadece bankanın internet şubesinden bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bankalardan alınan etiketler internet üzerinden PTT’nin sitesinden yapılmamaktadır.

HSBC HGS Yükleme Sorunsalı!

HSBC müşteri son zamanlarda HGS yükleme sorunu ile sıkça karşılaşmaktadır. HGS sistemine bakiye yükleme işlemi Türkiye’deki hemen hemen her Türk bankasından yapılabilmektedir. Ancak, bazı yabancı bankalarda bu işlem geçersizdir ve bakiye yükleme yapılmamaktadır. HSBC bank müşterileri de bu sorunu yaşamaktadır. HSBC üzerinden HGS kart veya etiketlerinize maalesef ki bakiye yüklemesi yapılmamaktadır. HGS bakiye yüklemelerinizi PTT’ler, anlaşmalı benzin istasyonları ve anlaşmalı diğer bankalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.HSBC bank ile HGS sözleşmesinin önümüzdeki günlerde yapılması bekleniyor. Yoğun bir talep ile karşı karşıya kalan banka yetkililerinin bu konuda bir adım atması tüm müşterilerin beklediği bir durum.

HSBC HGS yükleme işlemlerinin hayata geçirilmesinin hemen akabinde sizlere bu işlemler hakkında detaylı bilgiler paylaşacağız. HGS bakiye yüklemelerini internet üzerinden yapmak istemeyen sürücüler, en yakın PTT şubelerine, banka şubelerine, anlaşmalı benzin istasyonlarına veya otoyol kenarlarındaki yükleme merkezlerine gidebilirler.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir