Hgs Yükleme

HGS yükleme hakkında en doğru ve güncel bilgilerin bir arada yer aldığı yazımızı okumanızı öneririz. Hızlı Geçiş Sistemi HGS, bildiğiniz üzere KGS sisteminin kaldırılmasıyla hayata geçti.Kartlı Geçiş Sistemi, otoban gişelerinde sürücülerin yavaşlamasına neden oluyordu ve hal böyle olunca gişelerde yoğunluk meydana geliyordu. Hızlı Geçiş Sistemi ile gişelerde oluşan bu yoğunluğun azaltılması planlandı. HGS etiketi veya kartına sahip kullanıcılar gişelerden daha hızlı bir şekilde duraklama yapmadan geçebiliyorlar. Hızlı Geçiş Sisteminin çeşitli avantajları olduğu gibi bir takım sorunları da mevcut. Sürücülerin en çok karşılaştığı sıkıntılardan biri HGS yükleme işlemleridir. HGS yüklemeleri çok çeşitli yöntemlerle yapılabilmektedir. HGS kart veya etiketlerinizin bakiyelerini güncel olarak takip edip, bitmeden yüklemesini yapmalısınız. HGS hizmetine ait yükleme yöntemlerini sizler için derledik.HGS Yükleme Nasıl Yapılır?\r\n

  \r\n

 • İnternet Üzerinden Online Olarak : İnternet, bir çok alanda hayatımızı kolaylaştırdığı gibi HGS yüklemelerinde de bizlere avantaj sağlıyor. HGS kart veya etiketini PTT üzerinden aldıysanız; PTT online işlem merkezinden kredi kartınız ile rahatlıkla bakiye yükleme işlemi yapabilirsiniz. Eğer banka aracılığıyla aldıysanız bankaların internet şubelerinden kredi kart veya hesabınızdaki para ile HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.
 • \r\n

 • İnternet Kullanılmadan : İnternet üzerinden HGS bakiyesi yüklemek sizlere büyük bir zaman kazandıracaktır. Ancak, siz internet üzerinden ödeme yapmayı tercih etmiyorsanız PTT şubeleri, Otoyol kenarlarındaki Kart Dolum Merkezleri ve Banka şubelerine giderek HGS etiketinize bakiye yükleme yaptırabilirsiniz.
 • \r\n

\r\nHGS Nerelerden Alınır ?Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS’yi ister etiket olarak isterseniz de kart şeklinde alabilirsiniz. HGS hizmetleri hem PTT’ler üzerinden hem de bankalar üzerinden verilmektedir. PTT veya Banka aracılığıyla aldığınız HGS hizmetini online olarak takip etmeniz de mümkün. \r\n

  \r\n

 • PTT’den alınan HGS : PTT üzerinden aldığınız HGS kartınızın güncel bakiyesini PTT web sitesinden takip edebilirsiniz. PTT web sitesinde işlem yapmak için üye olmanız ve plakanıza ait HGS’yi panelinize tanımlatmanız gerekmektedir. Bu aşamadan sonra HGS’nizde kalan bakiyeyi sürekli olarak sorgulayabilir ve tükendiğinde kredi kartınız ile bakiye yükleme yapabilirsiniz.
 • \r\n

 • Bankadan alınan HGS : Bankalardan alınan HGS’lerin en büyük avantajlarından biri otomatik ödeme talimatı verebiliyor olmanızdır. Böylelikle HGS etiketinizin içindeki bakiye belirttiğiniz limit altına düştüğünde hesabınızdan ya da kredi kartınızdan otomatik olarak bakiye yükleme işlemi yapılmaktadır. Otomatik bakiye yükleme hizmetinin en büyük faydası bakiye azalmadan gişelerden geçebiliyor ve cezai bedel ödemiyor olmanızdır.
 • \r\n

\r\nHGS Bakiyesi Bittiğinde Gişelerden GeçmekHGS etiketiniz içindeki bakiyenin tükendiğini farketmediyseniz ve bu şekilde gişeden geçiş yaparsanız yüksek bir bedel tarafınıza yansıtılır. Ancak hemen korkmanıza gerek yok aynı gün içerisinde HGS yükleme yaparsanız ve bunun için HGS müşteri hizmetlerine mail atarsanız bakiyenizden normal ücret çekildiğini görebilirsiniz.

2 Comments

 1. nursen

  cok yararlı bilgiler teşekkür ederim.

  Reply
 2. devrim oz

  hgs nasıl yüklerim?

  Reply

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir