HGS Yetersiz Bakiye Durumunda

Yetersiz HGS bakiyesi durumda neler yapmanız gerektiğini öğrenmek için aşağıda yer verdiğimiz bilgileri inceleyebilirsiniz. Bu yöntemler sayesinde siz de yetersiz bakiye ile karşılaştığınızda neler yapacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Yetersiz bakiye durumlarında dikkatli olmanız gerekiyor aksi durumda cezai bedeller ile karşılaşabilirsiniz. Bu bedellerde normal ücretin çok fazlası olmaktadır.

Yetersiz Bakiye Nasıl Kontrol Edilir?

Yetersiz HGS bakiyesi durumunda yapılacak işlemler için öncelikle bakiye takibini doğru biçimde yapmanız gerekmektedir. Yetersiz bakiye ile karşılaşmamak için hesabınızı düzenli olarak takip edip, yüklemelerini gerçekleştirmeniz gerekiyor. HGS hesabınızda yeterli bakiye olması halinde, gişeden geçişinizde normal ücret hesabınızdan otomatik olarak düşülecektir. Yetersiz bakiye ile karşılaşmamak için hesabınızı düzenli olarak takip etmelisiniz. Hesap bakiyelerinizi takip etmek için ise, internetten faydalanabilirsiniz. HGS için oluşturulmuş olan online işlem merkezlerinden düzenli olarak HGS bakiyenizi kontrol etmeniz mümkün. Bu online işlemler ise, PTT üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. PTT online işlem merkezine giriş yaptığınızda, HGS için hazırlanmış olan panele erişim sağlayabilirsiniz. HGS panelini kullanmak için üyelik yapmanız gerekiyor.

Üyeliğinizi gerçekleştirdikten sonra panele erişim sağlayabilir ve güncel bakiyenizi görüntüleyebilirsiniz. Bakiyeniz ile birlikte geçişlerinizi de takip etmeniz mümkün. Eğer hatalı ve fazla ücret alınmış geçişler görüyorsanız ve bunların yanlış olduğunu düşünüyorsanız, HGS müşteri hizmetlerine mail gönderebilirsiniz. Bakiyenizi ve geçişlerinizi kontrol ettiğiniz bu panel üzerinden kredi kartınızla bakiye yüklemesi de yapabilirsiniz. Online bakiye yüklemesi yaptığınızda, otomatik olarak bakiyeniz güncellenmiş olacaktır.

Yetersiz HGS Bakiyesi Durumunda Ne Yapılmalı?

Yetersiz HGS bakiyesi sorunu ile karşılaştığınızda, gişeden kaçak geçiş yapmış sayılırsınız. Kaçak geçiş olarak hesabınıza normal ücretin 11 katı yansıtılmaktadır. Bu bedeli ödemek istemiyorsanız, 5 gün gibi bir süre içinde HGS’nize bakiye yüklemesi yapmalısınız. Bakiye yüklemesi gerçekleştirdikten sonra hesap hareketlerinizi takip etmenizi öneriyoruz. Hesap hareketlerinizi takip ederek; ücretin normal geçiş olarak güncellenip güncellenmediğini kontrol etmelisiniz. Eğer düzeltilmemiş ise, HGS müşteri hizmetlerine bir mail göndererek, düzeltme talebinde bulunabilirsiniz.

HGS Bakiyesi Nasıl Yüklenir?

Yetersiz HGS bakiyesi sorunu ile karşılaşmamak için düzenli olarak ödemeler gerçekleştirmelisiniz. HGS bakiye ödemelerini de bir çok farklı yöntemle gerçekleştirmeniz mümkün. HGS’nizi PTT üzerinden temin ettiyseniz, PTT’niz HGS için hazırladığı web platformuna giriş yapabilir ve buradan da kredi kartı ile bakiye yüklemesi gerçekleştirebilirsiniz. Bununla birlikte, bankaların internet şubelerinden de HGS ödemesi yapabilirsiniz. Banka üzerinden bakiye ödemesi yapmak için, HGS’nizi bankadan temin etmiş olmanız gerekiyor. İnternet üzerinden ödeme yapmak istemezseniz, en yakın PTT şubesi ya da banka şubesine giderek HGS aboneliğinize bakiye yüklemesi yaptırabilmeniz mümkündür. HGS’nin web platformu ve mobil uygulaması sayesinde düzenli olarak bakiye kontrolü yapabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir