HGS Nereden Alınır

HGS nereden alınır sorunun cevabı olabilecek bilgileri sizler için derledik. Bu bilgiler ışığında, siz de çok kolay bir şekilde HGS aboneliğine başvurabilecek ve HGS kart ya da etiketinizi temin edebileceksiniz. HGS aboneliği iki farklı şekilde kullanılabilmektedir. Kart ve etiket olmak üzere iki farklı kullanım tipi bulunan HGS, PTT ya da bankalar aracılığıyla temin edilebilmektedir. PTT ve bankalardan nasıl HGS aboneliğini yaptırabilirsiniz konusunda, aşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz.

PTT’den HGS Almak

HGS nereden alınır sorusunun ilk cevabı “PTT” olarak verilebilir. En yakın PTT şubesine ya da acentesine giderek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. HGS aboneliğinizi gerçekleştirdiğiniz gibi kartınızı veya etiketinizi teslim alabilirsiniz. HGS aboneliği gerçekleştirildiği andan itibaren kullanılabilmektedir. PTT’den aldığınız HGS’nizi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. PTT’den HGS temin ederken bilmeniz gereken en önemli husus; PTT’den alınan HGS’lerin yalnızca PTT aracılığıya bakiye yüklenebilmesidir. Bu durum genellikle memnuniyetsizliğe neden olur ancak, PTT’den alınan HGS’ler sadece PTT ile ödenirken, bankadan alınanlar da yalnızca bankadan ödenebiliyor. PTT’den HGS alırken, HGS kart ya da etiketine bir miktar ücret ödemeniz gerekiyor. Dönemsel olarak değişen bu ücret, son rakamlara göre 30 TL olarak bilinmektedir.

Bankadan HGS Almak

Bankadan HGS almak hem çok kolay hem de avantajlıdır. PTT’ye HGS aboneliği için ödediğiniz ücreti, bankalara ödemezsiniz. Bir çok banka, abone sayısını arttırmak için kampanya olarak HGS ücreti almamaktadır. Bu avantaj ile birlikte, kolay ödeme yöntemleri de HGS’yi bankadan almanız için bir sebep olarak gösterilebilir. Banka aracılığıyla HGS almak için en yakın banka şubesine gidebilirsiniz. Bunun için sürekli olarak kullandığınız bankayı tercih etmenizi öneriyoruz. Müşterisi olduğunuz bankanın şubesine giderek HGS başvurusunda bulunabilir ve HGS kart ya etiketi hemen teslim alabilirsiniz.

Banka üzerinden HGS başvurusu yapmak için internet şubesi hizmetini de tercih edebilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden gerçekleştireceğiniz HGS başvurusunda, HGS etiketi ya da kartınızı teslim almak için kurye ile gönderilmesini beklemeniz gerekecektir ancak, HGS’niz elinize geçene kadar da abone olduğunuz için hesabınıza kaçak geçiş olarak yansıtılmaz. 15 gün içinde HGS’nizi teslim aldığınız sürece, geçişlerde hiçbir sorun yaşamaz ve caza ile karşılaşmazsınız. Yinede online olarak geçişlerinizi sorgulamanızı öneriyoruz. Eğer hatalı ve haksız olduğunu düşündüğünüz kaçak geçiş cezası görüntülerseniz, HGS müşteri hizmetlerine mail göndererek düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

İnternetten HGS Bakiye Yükleme

HGS bakiyesini yüklemek için interneti kullanabilirsiniz. PTT’den gerçekleştirdiğiniz HGS aboneliğinize bakiye yüklemesi yapmak için PTT’nin HGS için yayınladığı web platformunu kullanabilirsiniz. Bu web platformu üzerinden yalnızca kredi kartı ile ödeme yapabilirsiniz. Banka üzerinden temin ettiğiniz HGS için ise, bankanın internet şubesi üzerinden bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bankanın internet şubesinden hem kredi kartı hem de hesabınızdaki para ile bakiye yükleyebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir