HGS Kaçak Geçiş Sorgulama

HGS kaçak geçiş sorgulama işlemlerinde, aracı olarak tercih edebileceğiniz web platformları arasından resmi ve güvenilir olanları kullanmalısınız. HGS kaçak geçiş sorgulaması yapmak için, PTT’nin HGS için oluşturmuş olduğu web platformu kullanmanızı öneriyoruz. Bunun dışındaki bilinmeyen web platformlarına hiçbir kişisel bilginizi tanımlamamanız gerekmektedir. PTT’nin HGS abonelerine kolaylık sağlamak için oluşturduğu web platformu, oldukça kullanışlı ve faydalıdır. Bu web platform aracılığıyla, hem kaçak geçiş sorgulamaları hem de aboneliğinizle ilgili diğer tüm işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

HGS Aboneliği Nasıl Yapılır?

HGS aboneliğini yapabilmek için tercih edebileceğiniz iki farklı yöntem mevcut. Bunlar; PTT ve bankalar olarak iki farklı alternatifle sunulmaktadır. Tüm PTT şubelerinden HGS aboneliği gerçekleştirebilirsiniz. PTT üzerinden temin ettiğiniz HGS kart ya da etiketinizin bakiyesini, yalnızca PTT aracılığıyla yükleyebilirsiniz. Bankalardan da HGS için başvuruda bulunabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla temin edeceğiniz HGS, PTT’ye göre daha avantajlıdır. Bankaların sunduğu özel kampanyalar sayesinde HGS aboneliğinize ücret ödemek zorunda kalmazsınız. PTT’den temin ettiğiniz HGS aboneliğiniz için ücret ödemeniz gerekmektedir. Bankalardan temin ettiğiniz HGS’nizin bakiyesini de yalnızca o banka aracılığıyla yükleyebilirsiniz.

HGS Kaçak Geçiş Sorgulama İşlemleri

HGS kullanıcılarının en çok kullandığı işlemlerin başında gelen kaçak geçiş sorgulamaları, HGS’nin web platformu üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. PTT’ye bağlı bir hizmet olan HGS, PTT’nin resmi web platformu üzerinde kurulan HGS müşteri servisi tarafından yönetilebilmektedir. HGS aboneliğiniz ile ilgili tüm bilgileri ve diğer işlemlerin hepsini bu web platformundan gerçekleştirebilirsiniz. HGS’nin kaçak geçiş sorgulamalarını da bu web platformundan yapabilirsiniz. PTT’nin HGS web platformu olarak hizmet veren bu web sitesine üyelik gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Aktif olarak kullandığınız e-posta adresiniz ile üyelik gerçekleştirebilir ve kullandığınız HGS aboneliğinizi bu hesabınıza tanımlatabilirsiniz. Akabinde de, HGS’niz ile ilgili tüm bilgileri ve işlemleri görüntüleyebileceğiniz ekrana ulaşabilirsiniz. Bu ekranda, HGS kaçak geçiş ile birlikte tüm geçişlerinizi de sorgulamanız mümkün. Geçiş tarihleri, ücretleri ile ilgili herhangi bir hata olduğunu düşünüyorsanız, HGS müşteri hizmetlerine başvurarak tüm hataları düzelttirebilirsiniz.

HGS Bakiye YüklemeHGS kaçak geçiş sorgulama

işlemlerini gerçekleştirdiğiniz web platformu üzerinden HGS bakiye yüklemesi de yapabilirsiniz. Bunun için HGS’nizin PTT aracılığıyla temin edilmiş olması gerekmektedir. Banka aracılığıyla temin edilen HGS’lerin bakiye yüklemeleri, yalnızca o banka tarafından gerçekleştirilebilmektedir. PTT’nin HGS için hazırladığı web platformundan, kredi kartınız ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bu yöntem oldukça kolay ve güvenlidir. HGS aboneliğinize ait bakiyeyi görüntüleyebilir ve azalmışsa ya da sizin tercihinize göre yüklemesini gerçekleştirebilirsiniz. HGS bakiye yüklemelerinden kullanabileceğiniz diğer yöntem ise; bankaların internet şubeleri, ATM’leri ve banka şubeleridir. Bankadan gerçekleştirdiğiniz HGS aboneliğinizin bakiye yüklemesini de, ister kredi kartı ya da isterseniz nakit para ile bankadan gerçekleştirebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir