HGS İhlal Sorgulama

HGS ihlal sorgulama işlemleri için kullanabileceğiniz online platformlar hakkında en doğru bilgiyi makalemizden öğrenebilirsiniz. HGS ihlalleri çeşitli durumlarda gerçekleşmektedir. HGS kurallarını ihlal ettiğiniz her durumda, tarafınıza ceza bedeli yansıtılmaktadır. Ceza bedelleri, geçiş ihlaline göre belirlenmektedir. Genellikle normal geçiş ücretinin 11 katı olarak belirlenmektedir.

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

Çeşitli hatalar nedeniyle gerçekleştirdiğiniz HGS geçiş ihlallerini, internet üzerinden sorgulayabilir ve ödemesini yapabilirsiniz. HGS ihlal sorgulama işlemi sırasında, hatalı olduğunu düşündüğünüz bir geçiş var ise, HGS müşteri hizmetlerine mail göndererek bu hatanın düzeltilmesini talep edebilirsiniz. Hatalı geçiş ihlallerinin düzeltilmesini talep ettiğinizde, çok kısa sürede güncellenip normal ücret olarak hesabınıza yansıtılmaktadır. HGG geçiş ihlallerini sorgulamak için internet üzerinden PTT’nin sunduğu HGS hizmetinden faydalanabilirsiniz. PTT’ye bağlı olarak yayınlanan HGS müşteri hizmetleri platforma üyelik gerçekleştirerek HGS aboneliğinizi görüntüleyebilirsiniz. Tüm HGS işlemlerinizi ve geçişlerinizi bu panel üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Eğer varsa, geçiş ihlalleri de bu ekran üzerinde görüntülenmektedir. Geçiş ihlallerinden herhangi birinin hatalı olduğunu düşünüyorsanız, HGS müşteri hizmetlerine mail göndererek düzeltilmesini talep edebilirsiniz.

HGS Bakiye Yüklemesi

HGS aboneliğinize ait bakiye kontrolünü de internet üzerinden gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu işlem de oldukça basit ve kolaylık sağlayan bir sistem üzerinden gerçekleştirilmektedir. HGS aboneliğinizi kart ya da etiket olarak yaptırabilirsiniz. Her iki tipiyle de pratik kullanım sağlamaktadır. Büyük araçlar tarafından etiket kullanılması daha yaygın biçimde tercih edilir. Motosiklet sürücüleri tarafından da kart kullanılması daha yaygındır. Siz istediğiniz herhangi bir abonelik tipini PTT üzerinden ya da müşterisi olduğunuz bankadan başvurabilirsiniz. PTT üzerinden gerçekleştireceğiniz HGS aboneliklerinin bakiye yüklemesini de yalnızca PTT’leri kullanarak yapabiliyorsunuz.

PTT şubeleri ya da PTT ATM’leri bu konuda yardımcı olmaktadır. Ayrıca, internet üzerinden de PTT’nin HGS için oluşturduğu online işlem merkezini kullanarak ödeme yapabilirsiniz. Buradan gerçekleştireceğiniz online ödeme işlemlerinde kredi kartı kullanmanız gerekmektedir. Kredi kartınız yok ise, banka kartınızla ya da herhangi birinin kredi kartıyla da ödeme yapabilirsiniz.Banka üzerinden gerçekleştirdiğiniz HGS aboneliğinizin bakiye yüklemesini ise yalnızca o banka aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesini kullanarak, çok pratik bir şekilde ödeme gerçekleştirebilirsiniz. İnternet şubesinden yapacağınız bakiye yüklemelerini, kredi kartı ya da banka hesap bakiyesi ile tamamlayabilirsiniz. Banka üzerinden temin ettiğiniz HGS’nize, bankanın ATM’si ya da en yakın şubesinden de bakiye yükleyebilirsiniz.

HGS Cezaları Nelerdir?

HGS cezaları, bir çok farklı ihlal durumundan plakanıza yansıtılmaktadır. En sık karşılaşılan HGS cezaları; hatalı gişeden geçme, yetersiz bakiye, HGS olmadan kaçak geçiş gibi cezalar olmaktadır. Bu kuralların her birini ihlal ettiğinizde, plakanıza bir kaçak geçiş cezası yansıtılmaktadır. Kaçak geçiş cezaları da, normal geçiş ücretinin 11 katına kadar belirlenmektedir. HGS ihlal sorgulama işlemlerini düzenli olarak gerçekleştirerek, herhangi bir cezanız olup olmadığını görüntüleyebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir