HGS BORÇ SORGULAMA

HGS borç sorgulama işlemleri hayatınıza kolaylık sağlamaktadır. Hızlı Geçiş Sistemi olarak hayata geçirilen bu kart ve etiketlerin bakiyelerinin takibini çeşitli yöntemlerle gerçekleştirebiliyorsunuz. HGS bakiyelerinin takibi, yetersiz bakiye cezası ile karşılaşmamak için önemlidir. HGS bakiyeleri yetersiz seviyeye ulaştığında gişeden kaçak geçiş yapmış sayılırsınız. Bu yüzden düzenli olarak bakiye takibi yapmanızı öneriyoruz.

HGS Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

HGS kart ya da etiket sahibi iseniz içindeki bakiyeyi öğrenmeniz için çeşitli platformlar oluşturulmuş durumda. HGS kartınıza ya da etiketinize ait abonelik bilgileriniz ile birlikte online işlem platformlarına giriş yaparak güncel bakiyenizi sorgulayabilirsiniz. Kalan bakiyenizi online olarak takip etmeniz size fayda sağlatacaktır. Yetersiz bakiye problemi ile karşılaşmamak için düzenli olarak HGS bakiyesi kontrolü yapmanızı öneriyoruz. HGS Bakiye sorgulamak için bankalar aracılığıyla temin ettiğiniz kart ve etiketlerde banka internet şubelerini, PTT aracılığıyla temin ettiklerinizi de PTT’nin oluşturduğu online işlem platformlarını kullanabilirsiniz. Bankalar üzerinden temin ettiğiniz HGS’nizin de bakiyesini PTT online işlem platformundan sorgulayabilirsiniz.

PTT Online İşlem Platformundan HGS Bakiye Sorgulama

HGS Borç sorgulama işlemlerinde en güvenilir platform olarak oluşturulan PTT online işlemlerden bakiye sorgulamalarınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. PTT online işlem platformuna giriş yapmak için kayıt olmanız gerekmektedir. Kişisel bilgileriniz ve HGS kart ya da etiket bilgileriniz ile birlikte bu platforma kayıt olarak bakiye sorgulama ve bakiye yükleme gibi çeşitli işlemlerin takibini yapabilirsiniz. PTT online işlem platformlarından adınıza kayıtlı tüm HGS hizmetlerini görüntüleyebilirsiniz. HGS kartlarınıza ait kalan bakiyeyi görüntüleyebildiğiniz gibi ödemesini de yapabilirsiniz. HGS online işlem platformu üzerinden kredi kartı kullanarak bakiye yüklemesi gerçekleştirmeniz mümkün.

Bankalardan HGS Bakiye Sorgulama

Bankalar aracılığı ile temiz ettiğiniz HGS kart ya da etiketleri bankaların internet şubelerini kullanarak takip edebilirsiniz. Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesi hizmetine giriş yaparak HGS’nizin bakiyesini kontrol edebilirsiniz. HGS bakiyeniz azaldı ise buradan ödeme işlemi de gerçekleştirebilirsiniz. Banka internet şubelerinden gerçekleştirilen HGS ödemelerinde banka hesabı ya da kredi kartını kullanabilirsiniz.

HGS Ödemeleri

HGS etiketi ya da kart ödemelerinizi yapmak için bir çok platform kullanabilirsiniz. İnternet üzerinden yapılan sorgulamalar sonucunda bakiyeniz azaldı ise kredi kartı ya da banka hesabınızı kullanarak ödeme işlemi yapabilirsiniz. HGS ödemelerinde PTT’nin online işlem platformunu kullanabilirsiniz. Kredi kartı kullanarak PTT online işlemlerden bakiye ödemesi yapabilirsiniz. Banka hesabınızdan da HGS ödemesi yapmanız mümkün. Banka hesabını kullanarak hem kredi kart hem de hesap bakiyeniz ile HGS ödemesi yapabilirsiniz. HGS ödemeleriniz için otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı sayesinde zahmetsizce ödemelerin yapılması sağlanmaktadır. HGS ödemeleri için banka şubeleri ve PTT şubelerini de tercih edebilirsiniz.