Hgs Başvuru

HGS başvuru işlemleri için tercih edebileceğiniz yöntemleri sizler için derledik. Bu yöntemler ile çok pratik bir şekilde HGS aboneliği gerçekleştirebileceksiniz. HGS abonelik işlemini gerçekleştirdiğiniz andan itibaren HGS’nizi kullanabiliyorsunuz. HGS aboneliği için başvuru yapabileceğiniz iki farklı yöntem mevcut. Bu yöntemler ile ilgili detaylı bilgiyi aşağıda yer verdiğimiz başlıklarda bulabilirsiniz.

İnternet Üzerinden HGS Başvurusu

HGS aboneliğine başvuru yapmak için interneti kullanabilirsiniz. İnternetin faydası olan bir çok alan mevcut. Bu alanlardan birisi de HGS başvurularında önümüze çıkmaktadır. HGS başvurusunda bulunmak için interneti kullanmayı tercih ediyorsanız, bankalar üzerinden başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet üzerinden HGS başvurusu yapmak için kullanabileceğiniz tek yöntem bankalardır. Müşterisi olduğunuz ya da müşterisi olmayı düşündüğünüz herhangi bir bankanın internet sitesine giriş yaparak başvuru ekranına ulaşabilirsiniz. Eğer müşterisi olmadığınız bir bankadan HGS temin etmeyi düşünüyorsanız, öncelikle web sitesinden bilgi alabilir ya da çağrı merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Ardından da en yakın şubesine giderek, gerekli belgeleri getirebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. HGS aboneliği için gerekli olan belgeler; kimlik aslı ya da fotokopisi ve aracınızın ruhsatı. Bu belgeler ile herhangi bir banka şubesine giderek HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer herhangi bir banka müşterisi iseniz, müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesinden de kolayca başvuru yapabilirsiniz. Banka müşterilerinin şubeye gitmelerine gerek olmamaktadır. İnternet şubesi üzerinde yer alan başvurular ekranını kullanarak HGS başvurusunda bulunabilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden gerçekleştirdiğiniz başvuru sonrasında, HGS kart ya da etiketiniz bir kurye ile adresinize teslim edilir. Bankalar üzerinden HGS başvurusu yaptığınızda HGS kart ya da etiketiniz için herhangi bir ücret ödemezsiniz. Bu yüzden, bankalardan yapılan HGS başvuruları daha avantajlı olarak görülmektedir.

PTT Aracılığıyla HGS Başvurusu

HGS başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceğiniz bir diğer alternatif ise PTT şube ve acenteleridir. En yakın PTT şubesi veya acentesine giderek HGS başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. PTT’den gerçekleştireceğiniz HGS başvurularında HGS kart ya da etiketinizi hemen teslim alabilirsiniz. PTT üzerinden yapacağınız HGS aboneliğinde 30 TL abonelik ücreti ödemeniz gerekecektir. Bankalardan yapılan abonelik başvurularında bu ücreti ödemezsiniz.

HGS Ödemeleri

HGS ödeme yöntemleri HGS başvuru yaptığınız yere göre değişmektedir. PTT üzerinden gerçekleştirilen başvurularda, yalnızca PTT yöntemleri ile bakiye ödemesi yapabilirsiniz. PTT ödeme yöntemleri de hem PTT şubelerinden hem de PTT’nin HGS için hizmet verdiği web sitesinden gerçekleştirilebilmektedir. PTT’nin HGS web sitesi üzerinden kredi kartınız ile bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Bankalardan temin ettiğiniz HGS’nizin bakiye yüklemesini de yalnızca bankalar aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz. Bankadan temin ettiğiniz HGS’nize, bankanın internet şubesi üzerinden bakiye yükleyebilirsiniz. İnternet şubesi üzerinden gerçekleştireceğiniz HGS ödemelerinde kredi kartı ya da banka hesap bakiyenizi kullanabilirsiniz. Bankaların ATM’leri ve şubelerinden de HGS bakiye yüklemesi yapabilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir