Hgs Bakiye Yükleme

HGS bakiye yükleme ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilerin doğru ve güncel olarak yer aldığı yazımızı okumanızı öneririz. Kartlı Geçiş Sisteminin kaldırılmasıyla yürürlüğe giden HGS, en çok kullanılan geçiş sistemidir.Otoban gişelerinde yapılan duraklamalar ile yoğunluğa neden olan Kartlı Geçiş Sistemi’nin kaldırılmasıyla trafik bir nebze olsun rahatladı. Kartlı Geçiş Sistemi’nin yerine alan Hızlı Geçiş Sistemi ile gişelerde oluşan yoğunluk azaldı. HGS sistemi hem etiket olarak hem de kart şekilde kullanılabiliyor.Hızlı Geçiş Sistemi hakkında en çok merak edilen soru HGS Bakiye yükleme işlemleridir. Sürücüler için çeşitli sorunlar yaratan HGS bakiye yükleme işlemleri hakkında bilgileri aşağıdaki maddelerde bulabilirsiniz. HGS bakiye yüklemelerini bir çok platformdan yapabilirsiniz. HGS bakiyelerinizi internet üzerinden takip edip, bakiyeniz azalmadan yükleme işlemi yapabilirsiniz.HGS Bakiye Yükleme Yöntemleri

 

    • İnternet Üzerinden Bakiye Yükleme : İnternet kullanımı HGS bakiye yüklemelerinde de çeşitli kolaylıklar sağlamaktadır. İnternet aracılığıyla güncel bakiyenizi sorgulayabilir ve azaldığında kredi kartınız ile online olarak bakiye yükleyebilirsiniz. PTT üzerinden aldığınız HGS kart veya etiketine PTT web sitesinde yer alan web online işlem merkezinden kredi kartınız ile kolaylıkla bakiye yükleme yapabilirsiniz. Eğer HGS’nizi bankadan aldıysanız, müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesine giriş yaparak HGS bakiyenize yükleme yapabilirsiniz. Bankalar aracılığıyla hem hesabınızdaki paradan hem de kredi karttan bakiye yükleme yapmanız mümkün.

 

    • İnternet Kullanılmadan : İnternet kullanarak HGS bakiye yükleme işlemi oldukça kolay ve zaman kazandıran bir işlemdir. Ancak, internet üzerinden karşılaşılan çeşitli dolandırıcılıklar nedeniye siz internet üzerinden ödeme yapmayı tercih etmiyorsanız PTT şubeleri, Otoyol kenarlarındaki Kart Dolum Merkezleri ve Banka şubelerinden HGS’nize bakiye yükleme yaptırabilirsiniz.

 

HGS Nerelerden Alınır ?Hızlı Geçiş Sistemi olan HGS’yi etiket veya kart olarak kullanabilirsiniz. HGS etiketileri veya kartlarını, otoban yol kenarlarındaki kart dolum merkezlerinden, PTT şubelerinden veya Bankalardan temin edebilirsiniz. HGS hizmetinizle ilgili tüm bilgileri, güncel bakiyenizi ve bakiye yükleme işlemlerini PTT web sitesi ile Bankaların internet şubelerinden takip edebilirsiniz.

 

    • PTT’den HGS : PTT’den aldığınız HGS’yi PTT web sitesi üzerinden kontrol etmeniz ve yönetmeniz mümkün. PTT’nin online işlem merkezinden HGS’nize kredi kartınız ile bakiye yükleme yapabilirsiniz.

 

Bankadan HGS : Bankalardan alınan HGS’lerin bakiye yönetimini yapmak oldukça basittir. Müşterisi olduğunuz bankanın internet şubesinden HGS’nizin güncel bakiyesini görüntüleyebilir ve azaldığında hesabınızdaki paradan ya da kredi kartınızdan bakiye yükleme yapabilirsiniz. Bankalardan alınan HGS’nin bir diğer avantajı, otomatik ödeme talimatı verilebiliyor olmasıdır. HGS’nize tanımlatacağınız otomatik ödeme talimatı sayesinde bakiyeniz azaldığında otomatik olarak bakiye yüklenecektir ve siz yetersiz bakiye sorunu ile karşılaşmayacaksınız. HGS otomatik ödeme talimatını hem hesabınızdan hem de kredi kartınızdan verebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir